Nieruchomość komercyjna#
Nieruchomość komercyjna | Gliwice ul. Chorzowska

GLIWICE

Nieruchomość położona jest w Gliwicach przy ul. Chorzowskiej na obrzeżach śródmiejskiej strefy miasta, przy wyjeździe z miasta w stronę Zabrza, w odległości ok 2,5 km od centrum miasta. Odległość od centrum Katowic wynosi ok 26 km.

Prezentowane nieruchomości zostały wybudowane w latach 80-tych. Całkowita powierzchnia użytkowa budynków wynosi 1994,16 m2.

Teren działek w znacznej części utwardzony jest nawierzchnią asfaltową, płytami żelbetowymi oraz nawierzchnią betonową. Ogrodzenie częściowo wykonane zostało z przęseł stalowych na podmurówce, a po części pozostało murowane. Wjazd na nieruchomość odbywa się bezpośrednio ulicy z Chorzowskiej.

GŁÓWNE INFORMACJE

  • Adres:Gliwice ul. Chorzowska
  • Powierznia:2836 m2
  • Typ oferty:Wynajem / Sprzedaż
  • Budynki:5
  • Przyłącza:Miejska sieć wodno – kanalizacyjna oraz sieć energetyczna

LISTA BUDYNKÓW

  • Budynek biurowo - magazynowy (powierzchnia użytkowa 1565,90 m2)

  • Budynek portierni (powierzchnia użytkowa 16,86 m2)

  • Budynek magazynowo - handlowy (powierzchnia użytkowa 102,00 m2)

  • Budynek magazynowo - warsztatowy (powierzchnia użytkowa 198,90 m2)

  • Budynek magazynowy (powierzchnia użytkowa 110,50 m2)

LOKALIZACJA NA MAPIE

INFORMACJE

Ulica Chorzowska stanowi jedną z głównych arterii komunikacyjnych umożliwiających wyjazd z centrum miasta do Zabrza oraz Autostrady A1. Najbliższy wjazd na autostradę A1 oddalony jest od obiektu o około 4 km. W odległości około 8 km od nieruchomości autostrada A1 krzyżuje się z odcinkiem Drogowej Trasy Średnicowej oraz w odległości ok. 10 km krzyżuje się w węźle „Gliwice Sośnica” z autostradą A4 i drogą krajową nr 44.

Gliwice położone są w południowo-zachodniej Polsce, w zachodniej części województwa śląskiego nad rzeką Kłodnicą. Liczą ponad 190 tys. mieszkańców, zajmują ok. 134,2 km2 powierzchni.Jako jedno z czternastu miast wchodzą w skład Metropolii Silesia, największego organizmu wiel- komiejskiego w tej części Europy.

Akademicki charakter miasta to zasługa Politechniki Śląskiej, jednej z największych w Polsce uczelni technicznych, Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości oferującej kształcenie na kierunkach ekonomiczno-historycznych oraz Kolegium Językowego Politechniki Śląskiej. W Gliwicach istnieją także placówki Polskiej Akademii Nauk: Instytut Inżynierii Chemicznej, Instytut Informatyki Teoretycznej i Stosowanej oraz Centrum Materiałów Polimerowych.

W Gliwicach znajduje się największa z czterech podstref Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Podstrefa gliwicka obejmuje tereny o łącznej powierzchni 981 ha, z czego na 378 ha na obszarze miasta. Główne branże, reprezentowane w mieście to przede wszystkim: przemysł motoryzacyjny, chemiczny oraz logistyka.

OPISY BUDYNKÓW

OPIS DZIAŁEK

W skład nieruchomości wchodzą: działki oznaczone w ewidencji gruntów numerami 80, 81, 83, 84/2 o łącznej powierzchni 2836 m2.

1

Działki posiadają kształt nieregularnego wieloboku umożliwiający prawidłowe zagospodarowanie terenu.

Prezentowane działki wraz z działkami nr ew. 89/1 i 90/6 tworzą funkcjonalną całość. Na działkach nr ew. 89/1 i 90/6 posadowiony jest częściowo budynek magazynowo – warsztatowy, którego podstawowa część znajduje się na działce numer ew. 83. Natomiast wiata z konstrukcji stalowej usytuowana na działce numer ew. 89/1 częściowo posadowiona jest na działce nr ew. 83.

OKOLICA

Bezpośrednie sąsiedztwo prezentowanej nieruchomości stanowi zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna oraz usługowo – handlowa o zróżnicowanym stanie technicznym i standardzie wykończenia.

Obiekt sąsiaduje także z ogródkami działkowymi i terenem kolejowym. W promieniu około 1 km zlokalizowane jest Centrum Handlowe „Forum”, obiekty hotelowe, salony samochodowe, liczne punkty usługowo – handlowe, Urząd Skarbowy, szkoły i przedszkola.

Lokalizacja obiektu zapewnia dostępność do komunikacji publicznej. Sieć przystanków autobusowych w obrębie ulicy Chorzowskiej jest dobrze rozwinięta, a dworzec kolejowy PKP oddalony jest zaledwie o 2 km.1
1
1

ZDJĘCIA NIERUCHOMOŚCI

1
2
2
2

Interesuje Cię ta nieruchomość?

skontaktuj się z nami